עסקים משפחתיים | עסק משפחתי | ייעוץ לעסק משפחתי | יעוץ לעסקים משפחתיים | אלון ברוידא | רו"ח ברוידא | ליווי עסק משפחתי | שאלות בשילוב דור ההמשךמחשבה קדימה | אלון ברוידא | יעוץ לעסק משפחתי | מעבר בין-דורי | יעוץ לשותפויות | הדרכת דור ההמשך | עסקים משפחתיים - שאלות ותשובות

טלפון:09-7880210  •  פקס:09-7880216
 
עקבו אחרינו

 
חפש באתר:  

צור קשר מהיר
מפגשים / הרצאות קרובות
לברור פרטים על המפגשים הקרובים צלצל   09-7880210
 
שאלות ותשובות
דף הבית >> שאלות ותשובות
בדף זה תוכל לקבל תשובות קצרות מרו"ח אלון ברוידא - מומחה לתהליכים בעסקים משפחתיים וחוקות משפחתיות, לכמה מהשאלות אותן שואלים אותנו לקוחותינו:

מדוע אחוז כה גבוה של עסקים בבעלות אדם יחיד או שותפויות, אינם מצליחים לעבור בהצלחה מדור לדור?
הסיבה העיקרית היא העדר כללי משחק ברורים, הגדרת תפקידים בלתי ברורה פער בין ציפיות למציאות והימנעות מטיפול בנושא המעבר הבין דורי כשאבא צלול  ובריא והעסק בשיא פריחתו .כל בעל עסק מצליח מתכנן את התקציב מתכנן את התזרים בודק את הנתונים הפיננסים ומקיים התייעצויות קבועות עם יועציו המקצועיים. רק מעטים מקיימים התייעצויות הנוגעות לגיבוש הסדרים ברורים לגבי העברת העסק מהם לדור ההמשך וגורמים למצב בו לעסק אין תוכניות מגירה ברורות המטפלות בהכשרת בעלי תפקידים ובהעברה שקטה ומסודרת של סמכויות  ותפקידים.

מדוע אני שומע על צוואות שגרמו לסכסוך משפחתי?
רו"ח אלון ברוידא מסביר שצוואה היא תוצר של הסכמות והבנות. בפועל רוב המצווים רואים את הצוואה שלהם כטופס אותו ממלאים. רובנו לא מקדישים זמן רב למחשבה וליבון של תוכן הצוואה ומשמעותיה ומותירים ליורשיהם את ההחלטות והמחלוקות באומרנו: "אחרי שאני לא יהיה שיעשו מה שהם רוצים!
מי שמעוניין למנוע מחלוקות חייב להבין  שצוואה אינה מסמך אלא תהליך שעובר עסק ועוברת משפחה רק סופו של התהליך הוא מסמך.
עד למסמך יש הרבה מחשבה, התדיינויות והחלטות בהם צריכים להיות מעורבים כל הנוגעים בדבר.

מדוע אומרים שעיצוב נכון של הסדרי המעבר מדור לדור עשוי למנוע מיסוי בשיעור של כ-40% על העיזבון שלי?
בישראל אין כיום מס עיזבון, כך מסביר רו"ח אלון ברוידא, אבל אם נעשה את הטעויות שעושים רוב  בעלי העסקים בשלב המעבר הבין דורי, לרבות צוואה שמחלקת רכוש בחלקים שווים בין היורשים, נגרום לכך שילדינו יבקשו לשנות את צורת החלוקה שנקבעה ע"י המוריש. שינוי החלוקה פירושו ברוב המקרים, החלפת נכסים והחלפת נכסים צפויה להיות מחויבת (למעט פטורים מסוימים) במס שבח או במס רווחי הון בשיעורים שבין 25 ל- 40 אחוז -  סכומי מס שהחוק היה  פוטר את היורשים מתשלומם אילו המוריש היה טורח להשקיע קצת זמן ומחשבה בתהליך.

האם שילוב דור ההמשך משפר או פוגע בעסק המשפחתי?
דור ההמשך בדרך כלל משפר את העסק המשפחתי כאשר ניתנה לו ההזדמנות ללמוד מחוץ לעסק המשפחתי וגם בתוך העסק המשפחתי, ממי שבנה וייצב את העסק במשך שנים רבות. רו"ח אלון ברוידא טוען שהעובדה שלדור ההמשך יש את שם המשפחה הנכון עדיין לא מקנה לו את הכישורים הנדרשים לצורך קבלת העסק הגדלתו ופיתוחו.
אם הדור הבוגר לא ישקיע זמן בהדרכה ולימוד מניסיונו וחוכמת חייו בדור הצעיר הוא יגרום לפגיעה בעסק אותו הקים ואף לאובדנו.

למה דווקא "מחשבה קדימה"? יש גם יועצים זולים יותר?
המוצר אותו מוכרת מחשבה קדימה הוא ידע, ניסיון וחוכמת חיים שנצברה מטיפול ביותר מ 1,600 לקוחות במשך למעלה מ-25 שנה.
בבואך למחשבה קדימה אתה מקבל שירות הנסמך על ניסיון רב שנים ומונע מעצמך ומיורשיך לבצע טעויות שעשו אחרים. שום גורם אחר בשוק לא יכול לספק לך שירות ופיתרונות ברמה דומה. אין ספק שתמצא זולים מאיתנו, אבל במצב בו אתה חולה במחלה קשה - "מחלת ההצלחה" היא עלולה להרוס את עסקיך ואת משפחתך, אתה תחפש את הרופא הטוב ביותר, בעל ניסיון רב, מומחה בתחום ולא את הרופא הזול ביותר.
צוות מחשבה קדימה בניהולו של רו"ח אלון ברוידא, לא עושה קיצורי דרך, לא מוכרים לך מוצר חלקי. אנו פה כדי לספק לך שירות ברמה הגבוהה ביותר הכולל את כל ההיבטים הפסיכולוגי בינאישי, העסקי, המיסויי והמשפטי באמצעות צוות מקצועי ומיומן.
אם תביא בחשבון את תוחלת החיים של העסק שלך אחרי שייהנה מהתהליך אצלנו, תמצא שהטיפול הטוב שסיפקנו לך למשפחתך ולעסקיך הוא הזול ביותר שניתן לקבל בראייה רב שנתית. הטיפול החליפי הזול יותר יעלה לכם פי כמה וכמה באבדן עסקים משפחה ומקורות הכנסה.

מי מהילדים יזכה לנהל את העסק המשפחתי אחרי 120 של אבא/אמא?
הילד שראוי לנהל את העסק המשפחתי לאחר 120 של ההורים הוא אותו ילד שבמשך השנים צבר את הידע, הניסיון וחוכמת חיים הנדרשים כדי לנהל עסק בסדר גודל שלכם ומי שמספיק מפרגן כדי לשלב ידע מקצועי עם ערכים שיסיעו לשמור על המשפחה.
רו"ח ברוידא אומר שהוא מקווה בשבילכם שהילד שינהיג את העסקים המשפחתיים יהיה בעל יכולת לקבלת החלטות, פירגון והכרות עם התחום המקצועי – רק מי שקיבל, בזמן, את ההכשרה המקצועית מהדור הבוגר יוכל לקבל לידיו את הניהול והשליטה.

מהי "חוקה משפחתית"? למה צריך? עם מי היא מטיבה?
חוקה משפחתית היא תהליך שבמסגרתו בני המשפחה משוחחים על עתידם המשותף, על האפשרויות והדרכים לשיתוף פעולה ועל הסיכונים הכרוכים בשיתוף הפעולה.
בתהליך גיבושה של החוקה המשפחתית אנו דנים בשאלות הנוגעות ל:
מבנה העסק כיום ובעתיד, כללי כניסה לעסק, כללי תגמול, קבלת החלטות, פרישה ומכירה. אנו משוחחים ומגבשים פיתרונות מוסכמים אשר מקבלים ביטוי במארג שלם של מסמכים.
תהליך גיבושה של החוקה המשפחתית חייב להיות מונחה ע"י אדם נטול אינטרסים בעסק ומנוסה במתן פיתרונות לשאלות השונות שצפויות לעלות במהלך גיבושה של החוקה.

נכסים, הון, עסקים - איך גורמים לדור ההמשך לנהוג באחריות?
נכסים, הון ועסקים נוצרים ונצברים במשך שנים רבות. הורים רבים נוטים להרחיק את ילדיהם מהטיפול בניהול של ההון המשפחתי, מצב הגורם לקושי בהתמודדות למי שלא הוכשרו לכך. מחשבה קדימה בניהולו של רו"ח אלון ברוידא, מתמחה בגיבושם והנחייתם של פורומים משפחתיים המאפשרים לבעלי השליטה להכשיר את יורשיהם לקראת המועד שבו ידרשו לנהל את הרכוש המשפחתי, בלי לוותר על השליטה במהלך חייהם.
רק ידע רב שנים בתחומים פיננסיים, פסיכולוגיים, עסקיים ומשפטיים יכולים לאפשר  לנו לגבש עבורך את המבנה הנכון לצורך העברת הרכוש והעסקים למי שיקרים לך תוך מזעור  נטל המיסוי ואבדן הערך בתהליך.

הילדים שואלים – מתי תורי? האם להיכנס לעסק המשפחתי או לפתח קרירה עצמאית?
החלטה אם להיכנס לעסק המשפחתי והאם להישאר בו היא החלטה של הילדים.
רו"ח ברוידא טוען שעל ההורים לייצר את האתגר, העניין ואת המקום שיאפשר לילדיהם לרצות להגיע לעסק המשפחתי ולרצות גם להישאר בו. לא ניתן לכפות כניסה, אבל, בהחלט ניתן ליצור את האווירה שתגרום לילד לרצות להיכנס ולהישאר.
מחשבה קדימה מתמחה בגיבוש הסדרים בעסק ובמשפחה שמאפשרים לילדים לגבש מסלולי קידום, להבין מה האתגרים להבין מה נדרש מהם ולעבור את המסלול בדרך לקבלת התפקיד הרצוי. אם אתה בעל עסק אנחנו נסייע לך לבנות את מסלולי הקידום עבור ילדיך וילדי שותפיך. נסייע לך לבנות עבורם מסלול הכשרה נוקשה אך מאתגר, בלי הנחות תוך ראיה עסקית, כלכלית ומשפחתית שתאפשר להם לקבל את המושכות של העסק בעתיד.

מחשבה קדימה היא החברה הותיקה בישראל שעוסק מאז 1987 (למעלה מ 26 שנה) במתן פיתרונות לבעיות המשכיות. הניסיון שצברנו עם למעלה מ-1,600 לקוחות יאפשר לך ולמשפחתך להנות  מידע שיחסוך כסף, ימנע מחלוקות וייצר שקט בעסק ובמשפחה.
לחץ על צור קשר, מלא פרטיך ואנו נתקשר אליך לתאם פגישת יעוץ אישית.

 

מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים הינה חברת הייעוץ המובילה בישראל את תחום העסקים המשפחתיים מאז 1987, המתמחה בעיצוב וגיבוש תוכניות עסקיות ופתרונות מעשיים שיאפשרו המשכיות בעלות וניהול חברות משפחתיות ע"י דור ההמשך.
מחשבה קדימה בהנהלתו של רו"ח אלון ברוידא יוצרת תוכנית עסקית הממקסמת את פוטנציאל החברה ונותנת מענה מיטבי מבחינה פיננסית, חוקית, עסקית ובין אישית.
מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים, מדריכה, מגבשת ומכינה עבור לבעלי עסקים ומשפחותיהם תוכנית עסקית וחוקה משפחתית, הכוללת: הסדרי שותפות, מנגנוני תגמול, הסדרי פרישה ומכירה של עסקים.
תהליך גיבוש התוכנית העסקית במחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים מטפל בהיבט בכלכלי, משפחתי, רגשי בינאישי, מיסויי ובנקאי תחת קורת גג אחת ובדיסקרטיות.

היבטים פיננסיים עסקיים ומשפחתיים לקראת גיבוש:

הסכם שותפות
הסכם יחסי ממון
הסדרי ממון
תקנון
תקנון חברה
תכנון עסקי משפחתי
תכנית גישור לעסק משפחתי
ייעוץ לעסק משפחתי
ייעוץ עסקי פיננסי
עסק משפחתי
הערכת שווי חברה
הכשרת הדור הניהולי החדש
הגנה על נכסי המשפחה
דור ההמשך
העברת נכסים מדור לדור
מנהלים בחברות משפחתיות
העברת עסק משפחתי
מכירת עסק משפחתי
העברת רכוש מדור לדור
העברת נכסים ועסק מדור לדור
חברות משפחתיות
עסקים משפחתיים
מבנה ארגוני
תוכנית עסקית
מנגנונים לקבלת החלטות

כל הזכויות שמורות © לחברת מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים   •   שירותי מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים אינם מהווים תחליף לשירותים משפטיים.
לייבסיטי - בניית אתרים