מחשבה קדימה | אלון ברוידא | יעוץ לעסק משפחתי | מעבר בין-דורי | יעוץ לשותפויות | הדרכת דור ההמשך | עסקים משפחתיים - צוואה? - אני???

טלפון:09-7880210  •  פקס:09-7880216
 
עקבו אחרינו

 
חפש באתר:  

צור קשר מהיר
מפגשים / הרצאות קרובות
לברור פרטים על המפגשים הקרובים צלצל   09-7880210
 
צוואה? - אני???
דף הבית >> מאמרים >> צוואה? - אני???

רו"ח אלון ברוידא

צוואה – עצם השם או המחשבה על עריכת של צוואה גורמת לאנשים להירתע בסלידה כאילו הציעו להם  תרופה עם טעם רע. רבים חוששים שעצם העיסוק בצוואה פירושו שהם שמו על עצמם תג של זקנים או עושים לעצמם "עין רעה".
אך חשוב לדעת שרוב האנשים בגילאי ארבעים וחמישים צברו כבר רכוש מסוים וחשוב להם שרכוש זה יגרום למשפחתם רק שמחה ואושר ולא יהווה בסיס למחלוקת כלשהי.
יחד עם זאת צוואה הפכה בשנים אחרונות לסוג של סמל סטאטוס - סימן להצלחה! 

מי צריך צוואה?
כל אחד!


אנשים שהצליחו , צברו רכוש ומעוניינים להבטיח שהאנשים היקרים להם ייהנו ממנו
אנשים שמבקשים כי תוכניות שהחלו לגבש לא ישונו  כתוצאה מאירועים בלתי צפויים, שימנעו מהם לבצע בעצמם את תוכניותיהם.

צוואה היא מכשיר הגנה – סוג של גדר המקיפה רכוש מסוים עם דלת הקובעת מי זכאי להיכנס לשטח מסוים ומי נשאר בחוץ.

צוואה היא כלי למניעת מחלוקות בין החיים. צוואה היא המכשיר שבאמצעותו אנו נותנים לאנשים הקרובים לנו ביותר את המתנות הגדולות ביותר שניתן אי פעם -  את עיקר רכושנו!

צוואה היא כלי לאמיצים בקרבנו שאינם משאירים את הבעיות לאחרים. הם מתמודדים עם הבעיות הצפויות  בזמן ויוצרים פיתרונות בלי לחשוש שתיבות פנדורה יפתחו להן עקב עיסוקם בנושא.
אם לא עושים זאת הבעיות הולכות וגדלות ככל שמאפשרים ליותר נושאים בלתי מוסדרים ולציפיות בלתי מתואמות למציאות להיכנס לתוכן.

צוואה היא כלי לאמהות ואבות שרוצים להבהיר לילדיהם את כללי המשחק תוך הבהרה שכללים אלה מחייבים לשמור על הכללים הבסיסים שהיו קיימים בבית -  אמון, אהבה, פירגון ומחויבות הדדית.

צוואה היא הכלי של ההורים לשמירה על הנכס שאין ביכולתם להוריש - המשפחה שיצרו במשך שנים רבות ואשר למענה עמלו כל חייהם.  אין ספק שצוואה נכונה המלווה במערכת ההסדרים הראויה להעברת רכוש מדור לדור היא כלי חזק מאין כמוהו לשימור היחסים במשפחה ולשימור הרכוש המשפחתי.

צוואה היא תוצאה של מחשבה דיונים והתלבטויות – השלב המשפטי הוא השלב האחרון בתהליך.
לפניו יש שלבים רבים בהם המשפחה מגבשת רצונות מתאמת ציפיות ומבהירה אפשרויות שלבים אלה הם שלבים שמחייבים החלטה לטפל בנושא בצורה אחראית ומקצועית.  
מחשבה על צוואתי עשויה לחייב אותי לבדוק את מבנה עסקי, מבנה ההון, את היכולת שלי להתמודד עם ילדי, על העתיד שלי, על החלטות רציונאליות ועל החלטות אמוציונאליות.

צוואה היא כלי אחד מרבים, המשתתף בגיבוש מה שאנו קוראים הסדרים להעברת רכוש מדור לדור. 
בעיני המומחה צוואה היא כלי לסגירת פרצות זמניות עד לגיבוש הסדרים נאותים. 

צוואה היא כלי לתכנון מס המונע הטלת מסים על עיזבון שאינו חייב כלל במס.
מיסים "לא גבוהים" בשיעורים שעלולים להגיע עד 50%  משווי נכסים מסוימים בעיזבון והכל בגלל שמישהו שעבד קשה כדי ליצור את הנכסים לא צבר מספיק עוז בקרבו כדי להשקיע מספר שעות בתכנון צוואתו ובמחשבה על תוכנה.


צוואה היא תהליך של הגדרת ציפיות והתאמתן למציאות שלי של אשתי של ילדיי, של נכדיי ושל קרוביי.
מי שהשקיע שנים מחייו בבניה ויצירה של משפחה ורכוש, טוב יעשה אם ישקיע מזמנו  כדי להתאים את  המבנה העסקי שיצר, הונו, ורכושו ליכולות האישיות ולמערכות היחסים הקיימות במשפחתו.
ניסיון להתעלם ממערכות אלו עלול להוביל אותנו לכיוונים בלתי צפויים ולפגוע קשות באיכות החיים של מי שיקרים לנו. אנחנו במחשבה קדימה עובדים יום יום כדי לסייע למשפחות לשפר את איכות חייהן. אנחנו קיימים כדי להגן על משפחות מפני עצמן וכדי ליצור ערך חיובי עתידי מהערכים שנוצרו עד היום.

במחשבה קדימה הדגש הוא עליך על משפחתך, על רצונותיכם ועל האפשרויות המעשיות שלפניכם. אנחנו מעלים נושא שהוא נושא טאבו במשפחות רבות והופכים את הדיון בו לדיון בהשתתפות מי שאתה תקבע (את תקבעי) שהם הגורמים שצריכים להשתתף בו. הדיון נעשה תוך מתן אפשרות למשתתפים להביע רצונות, כוונות, ציפיות והחלטות.

מניסיוני הדיון במה שאנשים קוראים בתחילת הדרך, צוואה, הופך לדיון בנושאי כיווני חיים, חינוך, מטרות, הגדרת יעדים וגורם גם לבוגרים וגם לצעירים לייצר שינויים, תובנות ושיפור באיכות החיים שלהם היום.
לקוחותינו מתארים את התהליך שעברו כתהליך מהנה (כן לא התבלבלתי, מהנה) וחוויתי.

אחד מלקוחותיי צלצל אלי ואמר לי "אלון, בזכותך יש לי אח -  אתה הכרחת אותנו לדבר על נושאים רגישים, כלכליים ומשפחתיים ומשדיברנו הגענו להחלטות.
משהתקבלו ההחלטות כל הצד הפיננסי ביני ובין אחי הוסדר ועכשיו יש לי אח נטו – ואתה לא יודע איזה כיף זה!"צלצל היום לטלפון - 09-7880210 למחשבה קדימה,
החברה המתמחה בתחום ההסדרים להעברת רכוש מדור לדור משנת 1987.מחשבה קדימה בהנהלת רו"ח אלון ברוידא, הינה חברת הייעוץ המובילה והותיקה בישראל לעסקים משפחתיים ולבני משפחות השותפים בעסקים משפחתיים. אנו מסייעים לכם בקבלת החלטות על בסיס ניסיון וידע שנצבר בטיפול בלמעלה מ-1600 משפחות ועסקים בארץ ובחו"ל.
בצוות מחשבה קדימה אנשי מקצוע מומחים בפאן החשבונאי, טיפול בשותפויות בחברות פרטיות וחברות ציבוריות, בנקאי, רגשי פסיכולוגי, משפטי ועסקי. 


 

מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים הינה חברת הייעוץ המובילה בישראל את תחום העסקים המשפחתיים מאז 1987, המתמחה בעיצוב וגיבוש תוכניות עסקיות ופתרונות מעשיים שיאפשרו המשכיות בעלות וניהול חברות משפחתיות ע"י דור ההמשך.
מחשבה קדימה בהנהלתו של רו"ח אלון ברוידא יוצרת תוכנית עסקית הממקסמת את פוטנציאל החברה ונותנת מענה מיטבי מבחינה פיננסית, חוקית, עסקית ובין אישית.
מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים, מדריכה, מגבשת ומכינה עבור לבעלי עסקים ומשפחותיהם תוכנית עסקית וחוקה משפחתית, הכוללת: הסדרי שותפות, מנגנוני תגמול, הסדרי פרישה ומכירה של עסקים.
תהליך גיבוש התוכנית העסקית במחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים מטפל בהיבט בכלכלי, משפחתי, רגשי בינאישי, מיסויי ובנקאי תחת קורת גג אחת ובדיסקרטיות.

היבטים פיננסיים עסקיים ומשפחתיים לקראת גיבוש:

הסכם שותפות
הסכם יחסי ממון
הסדרי ממון
תקנון
תקנון חברה
תכנון עסקי משפחתי
תכנית גישור לעסק משפחתי
ייעוץ לעסק משפחתי
ייעוץ עסקי פיננסי
עסק משפחתי
הערכת שווי חברה
הכשרת הדור הניהולי החדש
הגנה על נכסי המשפחה
דור ההמשך
העברת נכסים מדור לדור
מנהלים בחברות משפחתיות
העברת עסק משפחתי
מכירת עסק משפחתי
העברת רכוש מדור לדור
העברת נכסים ועסק מדור לדור
חברות משפחתיות
עסקים משפחתיים
מבנה ארגוני
תוכנית עסקית
מנגנונים לקבלת החלטות

כל הזכויות שמורות © לחברת מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים   •   שירותי מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים אינם מהווים תחליף לשירותים משפטיים.
לייבסיטי - בניית אתרים