מחשבה קדימה | אלון ברוידא | יעוץ לעסק משפחתי | מעבר בין-דורי | יעוץ לשותפויות | הדרכת דור ההמשך | עסקים משפחתיים - נאמנות והסדרי נאמנות – איך עושים זאת?

טלפון:09-7880210  •  פקס:09-7880216
 
עקבו אחרינו

 
חפש באתר:  

צור קשר מהיר
מפגשים / הרצאות קרובות
לברור פרטים על המפגשים הקרובים צלצל   09-7880210
 
נאמנות והסדרי נאמנות – איך עושים זאת?
דף הבית >> מאמרים >> נאמנות והסדרי נאמנות – איך עושים זאת?

מאת: רו"ח אלון ברוידא מנכ"ל מחשבה קדימה בע"מ.

אחד הנושאים המטרידים את מנוחתם של הורים לילד בעל צרכים מיוחדים הוא "מה יהיה כשלא נהייה פה!"
הדבר נכון כמובן לגבי בן או בת משפחה בעלי צרכים מיוחדים ולכן בכותבי במאמר בן או ילד בעל צרכים מיוחדים מובן שהכוונה גם לבת/ילדה בעלת צרכים מיוחדים.

כשנולד הילד ואובחן כבעל צרכים מיוחדים, למדו ההורים כי אם רצונם להבטיח לו איכות חיים יהיה עליהם להשקיע הרבה נשמה והרבה כסף כדי להשלים את מה שהמדינה מעניקה לילד במסגרת מוסדות ובמסגרת קצבאות שונות.

ילד שזכה להיוולד למשפחה בעלת יכולת וזכה לאמא ואבא המוכנים להשקיע בו זמן יכול ליהנות מחבילה מפנקת, תומכת ואוהבת המלווה אותו לא רק בילדות הפורמלית אלא הרבה אחריה.
במקרים רבים ילד מוגבל הוא ילד שגדל פיזית אך ילדותו נמשכת עד יומו האחרון.
במונח ילדות, אני מתכוון לצורך להיות לצד מישהו אוהב שיהיה שם עבורו ויתמוך בו גם כשהילד בן ארבעים חמישים ויותר. מישהו שישמור עליו מפני ניצול ע"י אחרים, מישהו שיגן עליו מפני עצמו, מישהו שיהיה שם כדי לסייע לו כשקשה לו, כשחסר לו וכשהוא עובר שינוי.
ילד רגיל עובר מתמיכת הוריו לתמיכת רעייתו וילדיו.
ילד עם צרכים מיוחדים לא תמיד זוכה לאשה ובמקרים רבים גם אם יש אשה היא סובלת מתסמינים דומים לאלה של הילד בעל הצרכים המיוחדים.
כך קורה שבמקרים רבים גם לאחר נישואין חייב הזוג הצעיר להמשיך ולהיות תחת כנפיה הסוככות של המשפחה.  הזוג בעל הצרכים המיוחדים זוכה במקרה הטוב לדירה בסמוך להורי הבעל או האשה או לדירה בקהילה יחד עם מטפל או מטפלת. במקרים אחרים שוהה הזוג בחדר הנמצא במסגרת מוסד, חדר בו הם עתידים לחיות עד יומם האחרון.
הורה לילד בעל צרכים מיוחדים יודע שאין אדם בעולם שיעניק לבנו את הזמן ואת היחס שהוא מעניק לו. הוא יודע כמה שעות ביום הוא מעניק לבן בעל הצרכים המיוחדים והוא יודע איזה סכומים הוא מוציא כל חודש כדי לשמור על איכות החיים של הילד וכדי להגן עליו מפני הסביבה.
קשה להורה להאמין שיכול להיות מצב שבו ביום אחד הוא (ההורה) פשוט לא יהיה פה. בהרבה מיקרים הוא לא סומך גם על הקרובים לו ביותר – ילדיו הבריאים, שזכו והקימו את משפחותיהם שלהם ובאים לבקר את הוריהם הגרים בסמוך לילד בעל הצרכים המיוחדים, פעם בשבוע, שבועיים, לארוחת ערב או ארוחת צהריים.
"הם כבר חיים את חייהם" אמרה לי אמא אחת. "אני לא יכולה לסמוך על כך שהם יהוו תחליף ראוי לי או לבעלי. אם היום כשאנחנו פה הם עושים טובה ומגיעים לשעתיים מה יקרה כשלא נהייה פה".

ההורים מספקים לילד בעל הצרכים המיוחדים שני סוגי תמיכה:
  • פיתרונות אישים מיידיים לכל צורך של התלבטות, מחלוקת, עם מישהו בסביבה או בעיה טכניות כמו תיקון ברז דולף או חלון שנשבר.
  • גב כלכלי המבטיח שתמיד יהיה אוכל במקרר, כסף לרכישת תרופות ותמיד יהיה כסף לכל צורך אמיתי של הילד בעל הצרכים המיוחדים.
העלמות ההורים מחייו של הילד בעל צרכים מיוחדים צפויה ליצור לו משבר נפשי לא קל. אם הסביבה אינה יכולה להמשיך ולספק את השרותים שסיפקו ההורים  הוא צפוי להיות מועבר תוך תקופה קצרה יחסית לאחד מהמוסדות בארץ. המעבר למוסד הוא טראומתי במיוחד למי שחי את עיקר חייו כבן משפחה תומכת ואוהבת.
המוצר המשפטי שמסייע במקצת לפתרון בעיית ההורים נקרא נאמנות.

נאמנות נועדה להעביר כספים המיועדים לנהנה מסוייים לידיו של נאמן שיפעל בכספים לפי כתב הוראות שנמסר לנאמן.
נאמנות רגילה היא נאמנות פיננסית שלפיה מסרנו סכומי כסף לידי הנאמן עם כתב הוראות שלפיו אמור הנאמן לפעול.
ככל שהנאמן קרוב יותר לנהנה קל לו יותר להפעיל שיקול דעת עצמאי בנוסח "פעל כאילו שאתה אבי הילד."

בניית נאמנות היא תהליך מורכב המחייב הבנה מעמיקה בנושאים פיננסיים ומשפטיים.
נאמנות אינה טופס אך תפקידה של הנאמנות ליצור תחליף ראוי לשירותים שסיפק מי שהנאמן בא במקומו.
בניית הסדר נאמנות מחייבת השקעת זמן ומחשבה בתהליך והבנה של המשמעויות בהווה ובעתיד.
בניית הסדר נאמנות מחייבת השקעת זמן, רגישות מיוחדת ומחשבה בבניית הסדרים במשפחה, מוסדות ובנקים.

מחשבה קדימה היא החברה היחידה בארץ שבה קיים שילוב של ידע בנושא ילדים בעלי צרכים מיוחדים וידע בנושאים של נאמנויות בארץ ובחו"ל. ידע המאפשר לנו לבנות נאמנויות ולייצר הסדרים מול בני משפחה שונים מול מוסדות ומול בנקים וחברות נאמנות בארץ ובחו"ל - ידע המאפשר לנו לנהל משא ומתן עם המשפחה  ולתת היום פיתרונות למחר שלנו ושל כל בני המשפחה.

אם אתה חושב שהילד שלך זקוק לפיתרון אמיתי מחשבה קדימה היא הכתובת.
צור קשר עוד היום ונשמח לתאם פגישת הכרות ללא כל התחייבות.
 
לפרטים נוספים ולתאום פגישה עם רו"ח אלון ברוידא, ניתן לכתוב לנו בעמוד "צור קשר" או להתקשר לטלפון 09-7880210 
 

מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים הינה חברת הייעוץ המובילה בישראל את תחום העסקים המשפחתיים מאז 1987, המתמחה בעיצוב וגיבוש תוכניות עסקיות ופתרונות מעשיים שיאפשרו המשכיות בעלות וניהול חברות משפחתיות ע"י דור ההמשך.
מחשבה קדימה בהנהלתו של רו"ח אלון ברוידא יוצרת תוכנית עסקית הממקסמת את פוטנציאל החברה ונותנת מענה מיטבי מבחינה פיננסית, חוקית, עסקית ובין אישית.
מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים, מדריכה, מגבשת ומכינה עבור לבעלי עסקים ומשפחותיהם תוכנית עסקית וחוקה משפחתית, הכוללת: הסדרי שותפות, מנגנוני תגמול, הסדרי פרישה ומכירה של עסקים.
תהליך גיבוש התוכנית העסקית במחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים מטפל בהיבט בכלכלי, משפחתי, רגשי בינאישי, מיסויי ובנקאי תחת קורת גג אחת ובדיסקרטיות.

היבטים פיננסיים עסקיים ומשפחתיים לקראת גיבוש:

הסכם שותפות
הסכם יחסי ממון
הסדרי ממון
תקנון
תקנון חברה
תכנון עסקי משפחתי
תכנית גישור לעסק משפחתי
ייעוץ לעסק משפחתי
ייעוץ עסקי פיננסי
עסק משפחתי
הערכת שווי חברה
הכשרת הדור הניהולי החדש
הגנה על נכסי המשפחה
דור ההמשך
העברת נכסים מדור לדור
מנהלים בחברות משפחתיות
העברת עסק משפחתי
מכירת עסק משפחתי
העברת רכוש מדור לדור
העברת נכסים ועסק מדור לדור
חברות משפחתיות
עסקים משפחתיים
מבנה ארגוני
תוכנית עסקית
מנגנונים לקבלת החלטות

כל הזכויות שמורות © לחברת מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים   •   שירותי מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים אינם מהווים תחליף לשירותים משפטיים.
לייבסיטי - בניית אתרים