מחשבה קדימה | אלון ברוידא | יעוץ לעסק משפחתי | מעבר בין-דורי | יעוץ לשותפויות | הדרכת דור ההמשך | עסקים משפחתיים - העברת העסק והמושכות לדור ההמשך

טלפון:09-7880210  •  פקס:09-7880216
 
עקבו אחרינו

 
חפש באתר:  

צור קשר מהיר
מפגשים / הרצאות קרובות
לברור פרטים על המפגשים הקרובים צלצל   09-7880210
 
העברת העסק והמושכות לדור ההמשך
דף הבית >> מאמרים >> העברת העסק והמושכות לדור ההמשך

מאת: רו"ח אלון ברוידא, מנכ"ל מחשבה קדימה.

בעל העסק המשפחתי המצליח בונה אימפריה, אימפריה הבנויה על הידע שלו חוכמת החיים שלו והניסיון הרב שצבר. במשך השנים בונה לעצמו בעל העסק חלום שאת העסק שבנה הוא יעביר לילדיו שימשיכו לנהל את העסק ויעבירו אותו לנכדיו ולניניו.
בשלב מסוים מתחיל בעל האימפריה להשלות את עצמו ואת בני משפחתו שהוא חולם על העברת העסק לדור הצעיר  ומדבר על כך כל הזמן אך אינו עושה דבר כדי שהחלום שלו אכן יתגשם. להפך הוא פועל ככל יכולתו כדי להכשיל את  התגשמות החלום על ידי כך שאינו מאפשר לילדיו ללמוד ממנו ומונע מהם להגשים את עצמם ואת יכולותיהם בעסקו. הוא מעודד את החלשים וחוסם את החזקים ובכך גורם לכך שהחזקים "מרימים ידיים", מתייאשים ועוזבים תוך מספר שנים את העסק שאביהם הקים בדם יזע ודמעות. אלה שנותרים בעסק לא מטרידים ולא לומדים מאבא שכן הוא נתן להם לחיות במסגרת מוגדרת ותיחם את הנושאים בהם יעסקו.
כשאבא פורש, אותם אלה שנשארו בעסק מוצאים שקשה להם מאוד להתמודד! עליהם ללמוד איך לנהל את העסק ממי שכבר אינו קיים (אבא שבשמים). כך קורה שאבא עתיר ניסיון וחוכמת חיים גורם במו פחדיו להתמוטטות העסק שבנה על ידי כך ולא אפשר לחלומו להתגשם.

אבא המעוניין בהעברת העסק לדור הבא, לילדיו, חייב להשקיע באופן אישי ולהתמודד עם יכולתם של ילדיו.
ככל שילדיו חזקים יותר וחכמים יותר הם לעיתים גם קשים יותר לריסון. רק אבא שייקח ברצינות את האתגר ויחליט שהוא מעוניין להכניס את ילדיו לעסק המשפחתי, לשלבם, לגבשם שיוכלו לעבוד כצוות, לבחון מי יכול להוביל תהליכים יצליח לשמר את עסקו המשפחתי.
מרבית בעלי העסקים נזקקים להכוונה, הדרכה והובלת תהליך שכזה שיוכל להפוך את משפחתו לצוות מוביל המסוגל "לרץ" באותו כיוון בשקט ובבטחה מבלי לפוגע באלה שיקרים לו מכל.

אבא, אמא וכל המשפחה חייבים להבין שכדי להעביר את האימפריה שאבא בנה לדור הבא עם חיוך לא די ברצון!
לא די באמירות, אלא חייבים להשקיע מאמץ לבניית צוות חזק שיקבל את המושכות בהדרגה בכל התחומים.
מי שמשלה את עצמו שהוא יוכל לבצע את המעבר ללא הדרכה ראויה של אבא וללא שיתוף פעולה עם הילדים  משלה את עצמו ואת משפחתו.
יש להבין שהעברת העסק היא תהליך המחייב הצבת מטרות, קביעת יעדים, קבלת החלטות, שיתוף פעולה ומחשבה על נושאים רבים עם עצמו ועם בני משפחתו.

אם את או אתה מתלבטים בשאלות אלה ובשאלות נוספות בתחום, נשמח לשמוע, להדריך ולסייע:
לתאום פגישה התקשר עכשיו: 09-7880210

מחשבה קדימה, בהנהלת רו"ח אלון ברוידא, הינה חברת הייעוץ המובילה והותיקה בישראל לעסקים משפחתיים ולבני משפחות השותפים בעסקים  משפחתיים. אנו שם כדי להיות לצידכם ולסייע לכם בקבלת החלטות על בסיס ניסיון וידע שנצבר בטיפול בלמעלה מ-1600 משפחות ועסקים בארץ ובחו"ל. בצוות מחשבה קדימה אנשי מקצוע מומחים בתחום -  המסויי, עסקי, כלכלי, משפטי ורגשי.

לפרטים נוספים ולתאום פגישה עם רו"ח אלון ברוידא, ניתן לכתוב לנו בעמוד "צור קשר" או להתקשר לטלפון 09-7880210 

 

מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים הינה חברת הייעוץ המובילה בישראל את תחום העסקים המשפחתיים מאז 1987, המתמחה בעיצוב וגיבוש תוכניות עסקיות ופתרונות מעשיים שיאפשרו המשכיות בעלות וניהול חברות משפחתיות ע"י דור ההמשך.
מחשבה קדימה בהנהלתו של רו"ח אלון ברוידא יוצרת תוכנית עסקית הממקסמת את פוטנציאל החברה ונותנת מענה מיטבי מבחינה פיננסית, חוקית, עסקית ובין אישית.
מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים, מדריכה, מגבשת ומכינה עבור לבעלי עסקים ומשפחותיהם תוכנית עסקית וחוקה משפחתית, הכוללת: הסדרי שותפות, מנגנוני תגמול, הסדרי פרישה ומכירה של עסקים.
תהליך גיבוש התוכנית העסקית במחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים מטפל בהיבט בכלכלי, משפחתי, רגשי בינאישי, מיסויי ובנקאי תחת קורת גג אחת ובדיסקרטיות.

היבטים פיננסיים עסקיים ומשפחתיים לקראת גיבוש:

הסכם שותפות
הסכם יחסי ממון
הסדרי ממון
תקנון
תקנון חברה
תכנון עסקי משפחתי
תכנית גישור לעסק משפחתי
ייעוץ לעסק משפחתי
ייעוץ עסקי פיננסי
עסק משפחתי
הערכת שווי חברה
הכשרת הדור הניהולי החדש
הגנה על נכסי המשפחה
דור ההמשך
העברת נכסים מדור לדור
מנהלים בחברות משפחתיות
העברת עסק משפחתי
מכירת עסק משפחתי
העברת רכוש מדור לדור
העברת נכסים ועסק מדור לדור
חברות משפחתיות
עסקים משפחתיים
מבנה ארגוני
תוכנית עסקית
מנגנונים לקבלת החלטות

כל הזכויות שמורות © לחברת מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים   •   שירותי מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים אינם מהווים תחליף לשירותים משפטיים.
לייבסיטי - בניית אתרים