מחשבה קדימה | אלון ברוידא | יעוץ לעסק משפחתי | מעבר בין-דורי | יעוץ לשותפויות | הדרכת דור ההמשך | עסקים משפחתיים - הילדים בפנים או בחוץ?

טלפון:09-7880210  •  פקס:09-7880216
 
עקבו אחרינו

 
חפש באתר:  

צור קשר מהיר
מפגשים / הרצאות קרובות
לברור פרטים על המפגשים הקרובים צלצל   09-7880210
 
הילדים בפנים או בחוץ?
דף הבית >> מאמרים >> הילדים בפנים או בחוץ?

מאת: רו"ח אלון ברוידא, מנכ"ל מחשבה קדימה בע"מ

אחת השאלות הבסיסיות  המלוות כל בן משפחה של בעל עסק משפחתי היא השאלה האם להיכנס לעסק ולהשתלב בו או  להשאר בחוץ  לעבוד במקום אחר, להתמקד בלימודים, או סתם לא לעשות דבר.

הכניסה לעסק מלווה  בתגיות סביבתיות – בעסק של אבא אני תמיד אהיה הבת של או הבן של  -  מה שלא אעשה תמיד יגידו עלי שההצלחה שלי מקורה בהיותי הבת של בעל הבית  האם לא עדיף שאתחיל במקום אחר – בעסק אחר אצליח שם ואבוא עם חוויה של הצלחה וניסיון משם?

חשש נוסף הוא מאבא עצמו – האם כניסתי לעסק לא תפריע לאבא. האם אבא באמת מעוניין שאכנס או שהיה מעדיף שאתפוס מרחק  ואעניק לו עוד מספר שנים של שלטון בעסק. האם כניסתי עלולה להאיץ את פרישתו האם אני רוצה שיפרוש.

ועוד זווית – האם אבא מספיק חזק כדי לקלוט בן משפחה בלי לדכא את יכולותיו של בן המשפחה האם אבא יכול לשמש לי מורה ומדריך – מנטור האם אני מסוגל/ת להקשיב לאבא  וללמוד מניסיונו שהביא את העסק למקום בו הוא נמצא אן שההתמחות שלי היא בביקורת – ביקורת על אבא על מעשיו ועל מחדליו בלי להיות שם בשביל להקשיב וללמוד.

וכיצד תתקבל כניסתי ע"י בני משפחה אחרים המצויים בעסק, האם אני תוספת לכוח המשפחתי שבעסק – גורם שיחזק את העסק כלפי העולם החיצוני או אולי אני רק גורם מפריע שצריך להתמודד איתו לקצץ את כנפיו ולדכא את שאיפותיו ויוזמותיו

ואמא מה היא תגיד -  האם היא אומרת לי "אתה חייב להיכנס לעסק – זה הבייבי של אבא אם לא תיכנס אתה תשבור לו את הלב", "אתה לא יכול שלא להכנס אבא בנה את העסק בשבילך" או שהיא אומרת "ההחלטה היא שלך – עשה קודם כל מה שטוב לך - עסק קיים רק כדי שאיכות החיים של בני המשפחה  תשופר" ולמה היא מתכוונת באמת?

ואם בחוץ -  האם אני לא פראייר האם אינני מוותר על זכויותיי בעסק המשפחתי לטובת אחי העובד בעסק. מה יהיה חלקי בעסק וברכוש המשפחתי אם לא אכנס לעבוד בעסק היום. האם אבא יגיד שרק מי שעובד בעסק שותף בו. האם יאפשרו לי להיות שותף לקבלת החלטות מרכזיות בעסק גם אם אינני עובד בו. האם  אוכל לקבל  סיוע  בבניית עסק אחר  ועד כמה יהיה סיוע זה משמעותי ביחס לעסק  של אבא. האם אבא  יסכים לפגוע בצמיחת העסק שלו כדי להשקיע  כספים בסיוע לבניית העסק החדש שלי. האם אבא  יאמין ביכולתי לבנות עסק עצמאי או שיגיד לי  " אם אתה כזה מוצלח אתה תסתדר לבד?"
ואם אבא יסייע  למי יהיה שייך העסק החדש שאקים האם הכספים של אבא הם בגדר הלוואה שעלי להחזיר כאשר כל הפרות הם שלי או שהם השקעה שתגרום לכך שאחיי ואחיותיי יהיו שותפים לנצח בפרות הצלחתי - האם רק אני אהיה שותף שלהם או האם הם מצפים להיות שותפים בעסק שאני הקמתי בסיועם של אמא ואבא.

והשאלה הגדולה – שאלתם של ההורים -  אם הוא ישאר בחוץ האם לא עלול להיווצר מצב של עני ועשיר כאשר אחד מהילדים יגדיל את הון העסק אותו הוא מנהל בעוד ילד אחר יפסיד כסף או אולי חס וחלילה יגיע  לכך שעסקו לא  ימשיך לפעול  והוא ישאר ללא מקורות פרנסה. האם אין זה הוגן יותר שכולם יהיו שותפים אצל כולם וכך ימנע הסיכון הכרוך בחוסר הצלחה של אחד הילדים.

אלו הן רק מקצת השאלות שעומדות בפניו של המועמד לכניסה לעסק המשפחתי ובני משפחתו!

חברת מחשבה קדימה בע"מ, בהנהלת רו"ח אלון ברוידא, הינה חברת הייעוץ המובילה והותיקה בישראל לעסקים משפחתיים ולבני משפחות השותפים בעסקים משפחתיים. אנחנו שם כדי להיות לצידכם  ולסייע לכם בקבלת החלטות על בסיס ניסיון וידע שנצבר בטיפול בלמעלה מ 1600 משפחות ועסקים בארץ ובחו"ל.
בצוות מחשבה קדימה  אנשי מקצוע המתמחים בתחום -  ראיית חשבון, חברות ציבוריות, בנקאות, פסיכולוגיה גישור  ומשפטים. רק במחשבה קדימה תמצאו צוות קבוע המשלב ידע של אנשי מקצוע בכירים ומובילים בתחומם.

לפרטים נוספים ולתאום פגישה עם רו"ח אלון ברוידא, ניתן לכתוב לנו בעמוד "צור קשר" או להתקשר לטלפון 09-7880210 


 

מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים הינה חברת הייעוץ המובילה בישראל את תחום העסקים המשפחתיים מאז 1987, המתמחה בעיצוב וגיבוש תוכניות עסקיות ופתרונות מעשיים שיאפשרו המשכיות בעלות וניהול חברות משפחתיות ע"י דור ההמשך.
מחשבה קדימה בהנהלתו של רו"ח אלון ברוידא יוצרת תוכנית עסקית הממקסמת את פוטנציאל החברה ונותנת מענה מיטבי מבחינה פיננסית, חוקית, עסקית ובין אישית.
מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים, מדריכה, מגבשת ומכינה עבור לבעלי עסקים ומשפחותיהם תוכנית עסקית וחוקה משפחתית, הכוללת: הסדרי שותפות, מנגנוני תגמול, הסדרי פרישה ומכירה של עסקים.
תהליך גיבוש התוכנית העסקית במחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים מטפל בהיבט בכלכלי, משפחתי, רגשי בינאישי, מיסויי ובנקאי תחת קורת גג אחת ובדיסקרטיות.

היבטים פיננסיים עסקיים ומשפחתיים לקראת גיבוש:

הסכם שותפות
הסכם יחסי ממון
הסדרי ממון
תקנון
תקנון חברה
תכנון עסקי משפחתי
תכנית גישור לעסק משפחתי
ייעוץ לעסק משפחתי
ייעוץ עסקי פיננסי
עסק משפחתי
הערכת שווי חברה
הכשרת הדור הניהולי החדש
הגנה על נכסי המשפחה
דור ההמשך
העברת נכסים מדור לדור
מנהלים בחברות משפחתיות
העברת עסק משפחתי
מכירת עסק משפחתי
העברת רכוש מדור לדור
העברת נכסים ועסק מדור לדור
חברות משפחתיות
עסקים משפחתיים
מבנה ארגוני
תוכנית עסקית
מנגנונים לקבלת החלטות

כל הזכויות שמורות © לחברת מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים   •   שירותי מחשבה קדימה – ייעוץ לעסקים משפחתיים אינם מהווים תחליף לשירותים משפטיים.
לייבסיטי - בניית אתרים